Ammarnas 2014

Ammarnas 2014– Tjulan, Vindelälven, Vindelan
Letos znovu ve stejné sestavě, tedy Marcel, Mirek a já, ve stejné chatě, stejným autem a se stejnou chutí. Možná i větší J. Jeli jsme tentokrát trochu jinou cestou, přes Göteborg a tato cesta po 45-ce byla zatím nejlepší. Minimální provoz, pěkná silnice, pěkná krajina. I se zdržením a přestávkama cca 20 hodin z Trelleborgu. Jen v Moře, prakticky u cílové brány Vasova běhu jsme zastavili na červenou a zezadu do nás napálil hoch v Audině. Naštěstí v pohodě, škody minimální.
Nechce se mi popisovat nesmysly ohledně ubytování, povolenek atd. Všechno klapalo.
Malinko o rybách. Tentokrát dost dřina, celkem studená voda a ryby ještě nebyly pořádně vytažené z jezer. Nebylo to o množství, ale velikost byla parádní. Ryb přes pade jsme pár chytili.,nej 57, 56, pár 55-54, poznali jsme další kus řeky. Na některých místech jsme zachytali, na některých méně, na některých vůbec. Ale krásně bylo všude.

Jedna věc začíná být nepříjemná, a to zdražování. Nevím, co touto cestou sledují, ale proti loňsku je to dražší podstatně. Hlavně některé povolenky a služby. Což o to, nás se to až nějak dramaticky nedotklo, ale třeba Sjöforsen (který jsme letos vynechali) podražil a za devět dnů jsme tam při našich průjezdech viděli jedno auto a jednoho rybáře. Je možné, že jich tam bylo víc, ale i obecně tam tentokrát bylo rybářů minimálně. Stejně tak podražila loď přes Tjulträsk. Nebudu to řešit, je to jejich problém. Možná je to i dobře.
No, v každém případě, bylo tam moc fajn. Byli jsme tam devět nocí a parádně si to užili. Nijak zvlášť jsme se na sebe nevázali, někdy jsme se domluvili a jeli chytat společně, někdy ne, prostě jak kdo chtěl. Nebyl problém někoho hodit tam, kam chtěl, nebo jít pěšky. Sešli jsme se většinou u jídlaJ To musím zvýraznit, královsky jsme jedli. Jako lordi, jako lordi. A znovu se potvrdilo, jak je dobré mít sebou majitele f.HENDS. Mirkův kufřík byl znovu neocenitelný. Jeho háčky, na které jsme vázali suché i nymfy jsou čím dál dokonalejší. Je vidět, že je vymýšlí člověk, který v muškaření hodně zažil a přesně ví, co chce udělat a udělá to. To stejné platí o prutech HENDS GPX. Moc podařený prut.

Závěrem jen tolik, kdo si myslí, že si do Ammarnas pojede nachytat spoustu ryb a k tomu ještě přes padesát, tak se může hodně mýlit. Hodně. Můžu bez mrknutí oka napsat, že kdybychom to tam neznali, tak jsme letos asi dost pohořeli. Na druhou stranu, je tam neskutečný světlo na focení, klid, pohoda, člověk se nemusí za ničím hnát a ničím stresovat. Taková cesta do klidu a pohody.