Dovolená 2008

Dovolená 2008 – Chorvatsko, Slovinsko

Chorvatsko

Rozhodli jsme se vzhledem k plánovanému přejezdu nejet nikam dole, ale nahoru na KRK. Jeli jsme na blind a nakonec si našli ubytovaní v malém městečku Šilo. Musím přiznat, že se nám tam zalíbilo díky relativnímu klidu a hospůdky hned u malého přístavu, která mi okamžitě padla do oka. Vařili tam dobře, mješané maso na žari chutné, různé masa na grilu taktéž. Pivo, točené Union pitné, kafé výborné.

Také blízkost Vrbniku, kde se nám díky zachování středověkého rázu starého centra moc líbilo, byla příjemná. Vrbnik stojí fakt za důkladnou procházku úzkými uličkami, kde na rozdíl od profláknutých chorvatských center není nijaký ruch ani různé krámky s brakovým zbožím. Co tam však je, to je pár malých vinoték s Vrbnickou Žlahtinou. A to je moc dobré víno. Doporučuji ochutnání.

Slovinsko

Na druhou část dovolené jsme přejeli do Slovinska, k mému oblíbenému, často mnou navštěvovanému Bohinjskému jezeru. Ve Slovinsku se mi moc líbí a nijak se o něm znovu nebudu rozepisovat. Snad jen několik varování. Nikdy si nedávejte točené Laško na terase Penzionu Rožič. Kalné, nevalné chuti, děsné. Naopak Carlberg, točený přímo na terase je výborný. Nikdy nechoďte trasou od horní stanice lanovky směrem na Ukanc. Šílený sešup po sjezdovce, kde není žádný chodník, ale sypká, kamenná suť. Fakt záhul. Nedávejte si guláš v pizzerii vedle marketu Mercator. Je s bramborem, namísto dřívějších noků, a s kouskem pomeranče!

No, a co se focení týká, to tentokrát za moc nestálo. Špatné světlo, pohodlnost, lenost, prostě nějak nic moc. Přesto jsem pár fotek vybral.